تور ارمنستان

تور ارزان ارمنستان,تور زمینی ارمنستان,تور ارمنستان

تور هوایی ارمنستان,تور ارمنستان,تور ارزان,تور ارزان ارمنستان

تور هوایی ارمنستان,تور زمینی ارمنستان,تور ارمنستان,تور ارزان,تور ارزان ارمنستان,تور

تور هوایی ارمنستان,تور زمینی ارمنستان,تور ارمنستان,تور ارزان,تور ارزان ارمنستان,تور

تور هوایی ارمنستان,تور زمینی ارمنستان,تور ارمنستان,تور ارزان,تور ارزان ارمنستان,تور
تور ارزان ارمنستان,تور زمینی ارمنستان,تور ارمنستان,تور,ارمنستان

تور ارمنستان|تور ارمنستان

ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان

مزایای اقتصادی گرجستان:

در طول دهه گذشته، اقتصاد گرجستان با نرخ متوسط ​​سالیانه 5 درصد رشد کرده است. این به رغم شوک های متعدد، از جمله بحران مالی جهانی 08-2007، درگیری با روسیه در سال 2008 بود. پیش بینی می شود که میانگین سالیانه رشد اقتصادی به میزان 4.5 درصد در سال افزایش یابد.

متوسط حقوق ماهانه در گرجستان 410 دلار است و این کشور مقررات حداقل دستمزد را ندارد.
نرخ بیکاری 12.4٪ است. توجه داشته باشید که بازار کار گرجستان نیروی کار جوان را فراهم می کند – 50 درصد جمعیت بیکار در رده سنی 20 تا 34 سال هستند. علاوه بر این، هیچ مجوز کار لازم نیست و شهروندان 94 کشور می توانند در طول یک سال در گرجستان بدون ویزا اقامت داشته باشند، که به جذب کارکنان حرفه ای از کشورهای دیگر در منطقه وسیع کمک می کند.
گرجستان قانون کار کاملا انعطاف پذیر دارد. بر طبق گزارش موسسه Heritage، گرجستان یکی از محیط های لیبرال کار را نه تنها در منطقه بلکه در سطح جهانی و شاخص آزادی کار 75.7 از 100 امتیاز (26 در سطح جهانی) دارد.

دسترسی آزاد به بازار های جهانی یکی دیگر از مزایای اقتصادی این کشور است در حال حاضر دولت گرجستان در تلاش است تا جاده ابریشم را دوباره احیا کند.

ثبت شرکت یا ثبت بیزینس:

با توجه به مزایای بی شمار اقتصادی که در گرجستان وجود دارد و بسیاری مشکلات را که کارآفرینان در ایران با آن مواجه هستند (از جمله قوانین بیمه , حداقل دستمزد, عیدی , پاداش و سنوات, کسب مجوز های دست و پا گیر, سر و کله زدن با انواع مالیات های مختلف و بی حساب و کتاب و رور به رو بودن با نهادهای نظارتی بیهوده ) در این کشور نمی توان دید. این کشور را به بهشتی برای سرمایه گذاران تبدیل کرده است.

اما به یاد داشته باشید تنها زمانی به دنبال ثبت شرکت در این کشور بروید که ایده بیزینسی خود را داشته و به دنبال ایجاد یک کسب و کار هستید. متاسفانه دیده شده که افرادی تنها به منظور گرفتن اقامت گرجستان از این روش اقدام می کنند و هیچ گونه فعالیت اقتصادی در پس زمینه کارشان وجود ندارد. قطعا توصیه می شود که اگر تنها هدف شما گرفتن اقامت است می توانید از روش های دیگر مانند سرمایه گزاری استفاده کنید و که دردسرهای آینده این کار را برای شما نخواهد داشت.

آشنایی با انواع شرکت ها در گرجستان:

به طور کلی در گرجستان 7 نوع شرکت وجود دارد که عبارتند از:

Joint-Stock Company (JSC)

این jsc یا به عبارتی شرکت سهامی خاص که در آن دارایی های شرکت به صورت سهام مساوی تقسیم می شود. سهامداران شرکت ممکن است سرمایه شرکت را از طریق صدور سهام اضافی افزایش دهند. مسئولیت شرکت محدود به دارایی های کل آن است. سهامداران برای تعهدات شرکت نسبت به اشخاص ثالث مسئول نیستند.

Limited Liability Company (LLC)

LLC که در ایران آن را ما با نام شرکت با مسئولیت محدود می شناسیم. شرکت های مسئولیت محدود متداولترین شرکت ها در گرجستان هستند . LLC ممکن است توسط هر شخص یا شخص حقوقی تاسیس شود. در این نوع شرکت شرکای آن نمی توانند سهام اضافی را صادر کنندو مسئولیت سهامداران محدود به کل مالکیت شرکت است.

General Partnership (GP)

Gp یا مشارکت عمومی شرکتی است که در آن چندین شریک فعالیت های مستمر و مستقل کارآفرینی را تحت نام یک شرکت انجام می دهند. موسسین شرکت در قبال کلیه بدهی شرکت مسئولیت دارند.

Limited Partnership (LP)

LP شرکتی است که در آن شرکای چندگانه فعالیت مستمر و مستقل کارآفرینی را تحت نام شرکت مشترک انجام می دهند. بنیانگذاران همه شخصا مسئولیت هر بدهی ای را که شرکت می تواند انجام دهد.

Cooperative (CO)

تعاونی یک شرکت است که هدف آن توسعه تجارت مشترک و افزایش سود اعضای آن است. هدف تعاونی این است که منافع اعضای آن را انجام دهد. اصولاً برای بدست آوردن سود تشکیل نشده است بلکه هدف انجام یک کار تیمی بیشتر با هدف اشتغالزایی می باشد. تعاونی در برابر اعتباردهندگان تنها به اندازه اموال خود مسئول است.

Individual Enterprise (IE)

به عنوان صاحب یک شرکت، یک کارآفرین فردی یک فرد فیزیکی است که فعالیت کارآفرینی در یک کارآفرینی انجام می شود. در روابط حقوقی چنین شخصی باید از جانب خود عمل کند. IE یک نهاد قانونی نیست یک کارآفرین فردی از حقوق خود استفاده می کند و تعهدات خود را به عنوان یک فرد فیزیکی و مسئولیت شخصی خود را در برابر طلبکاران برای هر وظیفه ای که در طول فعالیت های کارآفرینی حاصل می شود، می پردازد.

Business Partner (BP)

مشارکت یا شراکت تجاری، تجمعی از دو نفر یا بیشتر (شخصیت های حقیقی یا حقوقی) بوده که مسئولیت را در قبال بستانکاران بصورت بدهکاران مشترک تقسیم کرده و تعهدات شخصی نامحدودی دارند. میزان مسئولیت هر شریک در قبال دیگری در قالب یک تفاهم نامه شراکت تنظیم شده است. شراکت تجاری از انواع ثبت شرکت درگرجستان می باشد که به صورت یک شخص حقوقی نیست.

مراحل ثبت شرکت:

  1. ترجمه پاسپورت
  2. تنظیم اساسنامه به 2 زبان انگلیسی و گرجی
  3. ارایه آدرس معتبر
  4. مهر شرکت
  5. باز کردن حساب بانکی
  6. ثبت نام کد مالیاتی آنلاین
  7. دریافت دستگاه آپارات

هزینه و زمان:

ثبت شرکت در گرجستان هزینه زیادی ندارد و زمان زیادی هم نمی برد. اما نکته مهم ثبت شرکت نیست بلکه شما باید تمام جوانب کار و بیزینس خود را ببینید و پس از آن دست به این کار بزنید. پیشنهاد می کنیم تا قبل از این کار از مشاوران قدرتمند کمک بگیرید تا در آینده درگیر مسایل پیچیده اقامتی و مالیاتی نشوید.

شما می توانید از مشاوران مجموعه ما به طور رایگان کمک بگیرید. تنها کافی است تا فرم مشاوره آنلاین را پر نمایید.