تور ارمنستان

تور ارزان ارمنستان,تور زمینی ارمنستان,تور ارمنستان

تور هوایی ارمنستان,تور ارمنستان,تور ارزان,تور ارزان ارمنستان

تور هوایی ارمنستان,تور زمینی ارمنستان,تور ارمنستان,تور ارزان,تور ارزان ارمنستان,تور

تور هوایی ارمنستان,تور زمینی ارمنستان,تور ارمنستان,تور ارزان,تور ارزان ارمنستان,تور

تور هوایی ارمنستان,تور زمینی ارمنستان,تور ارمنستان,تور ارزان,تور ارزان ارمنستان,تور
تور ارزان ارمنستان,تور زمینی ارمنستان,تور ارمنستان,تور,ارمنستان

تور ارمنستان|تور ارمنستان

قبرس

قبرس

کار هایی که باید انجام داد - اصلی

كشور قبرس به دو بخش ترك نشين (شمالي) و يوناني (جنوبي) تقسيم بندي شده است كه بخش شمالي آن درحاكميت تركيه و بخش جنوبي در حاكميت يونان مي باشند.ترك ها مسلمان و يوناني ها ارتودوكس ميباشند.پايتخت قبرس نيكوزيا مي باشد این کشور جزء اتحاديه اروپا بوده و واحد پول آنها يورو مي باشد. ايرانيان جهت مسافرت به اين بخش از جزيره نياز به اخذ ويزا دارند. قبرس داراي آب و هواي معتدل مديترانه اي با تابستانهاي گرم و خشك و زمستانهاي معتدل مي باشد.صنعـــت گردشگری، مهمترین منبع درآمد برای قبرس محسوب می شود از لحاظ جمعیت سومین و بزرگترین جزیره در ناحیه مدیترانه می باشد که جاذبه های طبیعی زیادی جهت جذب گردشگر دارد.امروزه قبرس کشور مدرنی محسوب می شود.قبرس دارای روزهای آفتابی و دمایی مطلوب است بطوریکه در طول مدت سال، نور خورشید در این جزیره زیبا خودنمایی می کند و این بدین معنی است که قبرس همیشه در تمام فصول دارای تفریحات لذت بخشی است.مراکز دیدنی این شهر موزه ها ، کلیساها ، مسجد اومریه و همچنین مراکز خرید مدرن می باشد.اخیرا در مدخل ورودی شهر از طرف لارناکا بازار بزرگ قبرس و مرکز خرید آیکیا نیز افتتاح شده است.لارناکــــا وجود فرودگاه بین المللی قبرس در این شهر، محیطی امن و ساکت براي افرادی است که دنبال زندگی آرام می باشند.مسجد حلا سلطان معروف به تـــــکه، در نزدیکی دریاچه نمک که، در زمستان پذیرای هزاران فلامینگو است زیبایی خاصی به این شهر داده است .امنیت این شهر با توجه به بافت محلی آن نسبت به سایر شهرهای قبرس بيشتر است.آیاناپا ، بهشت توریستی قبرس با ساحل طلایی و دل فریب ، آب آبی و بسیار شفاف این دریایی زیبا، شب های رؤیایی و شگفت انگیز ، به همراه ساکنین خوش مشرب و خون گرم، به جذابیت قبرس افزوده است.دره ســـــرو یک مکان بی نظیر برای دوستداران طبیعت، دره ســـــرو واقع در منطقه تیریلیان ترودوس میباشد. روستاهای قبرس, سنتها و آداب قدیمی همچنان زنده نگه داشته شده اند. دختران روستا مانند مادربزرگ هایشان قیطان دوزی می کنند. سفالگران در فوینی زیبا به ساختن تزئینات شگفت انگیز برای ظروف سفالی مشغولند. صدای دستگاههای ریسندگی هنوز در فیتی که موطن پارچه های دست باف است به گوش می رسد .یکی از مهم ترین جشنهای قبرس در ماه سپتامبر برگزار می شود. ترانه های محلی متعلق به قرون وسطی هنوز در قبرس خوانده می شود تا افسانه های دیکنیس یعنی محافظ شکست ناپذیر مرزهای بیزانس را زنده نگاه دارد. در خیابانهای تنگ شهر لفکوسیا مسگران مانند پیشینیان خود در پنج هزار گذشته با فلز کار می کنند. در سایه سار خانه های قدیمی و بالکن هایش, بوی گذشته در میان خانه های سنگی قدیمی جاریست.قبرس امروز کشوری مدرن است که به راحتی فرهنگ اروپایی را به عهد باستان پیوند می زند.

کشور قبرس
جمعیت622800
دین

ارتودکس،مسلمان

حمل و نقل شهری

تاکسی،اتوبوس

زبان

یونانی،ترکی استانبولی

واحد پولاز ژانویه سال 2008 از پوند قبرس به یورو تغییر یاقته
مساحت9251کیلومتر مربع
پیش شماره00357

مدارک مورد نیاز ویزا

1)گذرنامه متقاضی با حداقل شش ماه اعتباراز تاریخ پرواز به قبرس.
2)دو قطعه عکس جدید متقاضی ( 6x4) رنگی و بدون رتوش.
3)کپی از 6 صفحه اول گذرنامه و ویزاهای قبلی.
4)پاسپورت قدیمی متقاضی در صورت وجود.
5)کپی تمامی صفحات شناسنامه متقاضی به همراه اصل آن.
6)گواهی اشتغال به کار متقاضی به زبان انگلیسی و یا به زبان فارسی همراه با ترجمه انگلیسی (دارالترجمه)آن.
7)تاییدیه رزرو اقامت در هتل در قبرس.
8)گواهی موجودی حساب بانکی متقاضی(با حداقل موجودی 70000000هفتاد میلیون ریال برای یک نفر) در ایران به زبان انگلیسی و یا به زبان فارسی همراه با ترجمه انگلیسی آن (در صورت اقامت دائم متقاضی در خارج از ایران، اظهار نامه امضاء شده می بایست ارائه داده شود).
9)بلیط رفت و برگشت ( دو طرفه ) به نام متقاضی

اعتبار ویزا

گذرنامه متقاضی با حداقل شش ماه اعتباراز تاریخ پرواز به قبرس.

هزینه ویزا

بررسی مدارک حداقل یک هفته طول می‌کشد و هزینه‌ی بررسی و صدور ویزا حدود صد و پنجاه هزار تومان خواهد بود و ممکن است بر حسب فصل سفر یا هر مورد دیگر، صدور ویزا چند هفته‌ای بیشتر نیز زمان بخواهد ولی عموماً بعد از یک ماه مشخص می‌شود که متقاضی واجد دریافت ویزا هست و یا خیر.

آدرس سفارت در تهران

شماره 328، خیابان شهید کریمی، دزاشیب، تجریش، تهران، ایران

غذا

سوفلاکی ستین پیتا،نواع خوراکهای محلی مثل کلفتیکو (بره طبخ شده در تنور با هیزم)، انواع غذاهای دریایی، موساکا (بادمجان و کدوی طبخ شده در سس و پنیر)، دلمه، کوفته، کبابهای یونانی، ماکارونی های بی نظیر، سبزیجات پخته با سس های متنوع، حلومی (پنیر محلی قبرس) روی آتش

تفریحات

دریاچه نمک لارناکا و تکیه حلا سلطان،شهر ساحلی لیماسول،آیاناپا ، لنگرگاه پافوس و قلعه، دره ســـــرو

مراکز خرید

مراکز خرید نیکوزیا

مکان های تاریخی

موزه ها ، کلیساها ، مسجد اومریه ، کوریم/قلعه کولوسی

هتل الکسوس

هتل الکسوس

قبرس-گرنه-کاتالکوی موکی, قبرس
هتل الکسوس قبرس شمالی در شمار هتل های بسیار زیبا و لوکس قرار دارد، دارای ساحل اختصاصی است و تنها 100 اطلاعات بیشتر

در حال حاضر متاسفانه هیچ تور پیشنهاد شده ای در این مکان وجود ندارد.