تور ارمنستان

تور ارزان ارمنستان,تور زمینی ارمنستان,تور ارمنستان

تور هوایی ارمنستان,تور ارمنستان,تور ارزان,تور ارزان ارمنستان

تور هوایی ارمنستان,تور زمینی ارمنستان,تور ارمنستان,تور ارزان,تور ارزان ارمنستان,تور

تور هوایی ارمنستان,تور زمینی ارمنستان,تور ارمنستان,تور ارزان,تور ارزان ارمنستان,تور

تور هوایی ارمنستان,تور زمینی ارمنستان,تور ارمنستان,تور ارزان,تور ارزان ارمنستان,تور
تور ارزان ارمنستان,تور زمینی ارمنستان,تور ارمنستان,تور,ارمنستان

تور ارمنستان|تور ارمنستان

حمام های گوگرد

یکی از جاذبه های تفلیس حمام های گوگرد آن است این حمام ها ارتباط بسیار عمیقی با شهر تفلیس دارند و گفته می شود یکی از دلایل اصلی ساخت این شهر وجود چشمه های آب گرم در آن است. شاید جالب باشد بدانید که  ریشه کلمه تفلیس(tbili)  در واژه گرجی به معنی گرم دارد.

این چشمه ها غنی از گوگرد و عناصر معدنی با حرارت 38 تا 40 درجه سالهاست برای درمان انواع بیماری ها از جمله درد مفاصل و بیماری های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد.

در زمان های پیشین محبوبیت حمام های سولفور به قدری رواج داشت که حدود 60 حمام ساخته شد اما امروزه بیش از 15 حمام گوگرد در تفلیس باقی نمانده است.

بنای این حمام ها به سبک ایرانی بوده و سقف آنها گنبدی شکل است که در مرکز آن شیشه ای برای عبور نور قرار دارد. این حمام ها دو بخش عمومی و خصوصی دارند. حمام های عمومی حوضچه و حمام های خصوصی بصورت وان های مجزا هستند که هزینه ای به مراتب بالاتر دارند. می توان با پرداخت هزینه اضافه تر از خدمات ماساژ نیز بهره برد.

از جمله افراد معروفی که از این حمام ها دیدن کردند الکساندر دوما و الکساندر پوشکن هستند.

اُربیلیانی زیباترین حمام از بین 15 حمام شهر تفلیس است، اطراف آن مناره هایی زیبا ساخته شده  که با پنجره های نوک تیز و کاشی های آبی  تزیین شده اند. بین مردم این مکان به حمام آبی معروف است .فضای داخلی این حمام با موزاییک های سبز و سرامیک های سفید پوشیده شده است و مکان آرام بخشی را ایجاد کرده است .به آن حمام شاه عباس نیز می گویند و داخل حمام با کاشی های سبک صفوی، کاشی کاری شده و زمان ساخت اون هم به دوران صفوی برمی گردد.

نام برخی از حمام های دیگر عبارتند از: Bebutov، State، Sumbatov، وZubalov

چند توصیه:

  • آب حمام دارای گوگرد است و گوگرد بوی خوبی ندارد. اما باید توجه داشته باشید که این بو غیر قابل تحمل نبوده و پس از مدتی به آن عادت می کنید.
  • پیش از رفتن به حمام در این محل؛ غذا نخورید ممکن است شما حالت تهوع پیدا کرده و بدحال شوید
  • با معده خالی نیز به این حمام مناسب نبوده و می تواند موجب سرگیجه گرفتن شما شود.
  • برای ساعات بعد از حمام برنامه ریزی نکنید. شما پس از حمام کردن در این محل قادر به انجام هیچ کاری بهترین توصیه این است که یک وعده غذای کامل خورده و به رختخواب بروید.
  • بهترین زمان برای این حمام، ساعات غروب و روزهای میانی هفته است که حمام شلوغ نبوده و در عین حال شما شب را به راحتی و با آرامش به خواب خواهید رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه نظرهای غیر مرتبط حذف خواهد شد.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

*
*