تور ارمنستان

تور ارزان ارمنستان,تور زمینی ارمنستان,تور ارمنستان

تور هوایی ارمنستان,تور ارمنستان,تور ارزان,تور ارزان ارمنستان

تور هوایی ارمنستان,تور زمینی ارمنستان,تور ارمنستان,تور ارزان,تور ارزان ارمنستان,تور

تور هوایی ارمنستان,تور زمینی ارمنستان,تور ارمنستان,تور ارزان,تور ارزان ارمنستان,تور

تور هوایی ارمنستان,تور زمینی ارمنستان,تور ارمنستان,تور ارزان,تور ارزان ارمنستان,تور
تور ارزان ارمنستان,تور زمینی ارمنستان,تور ارمنستان,تور,ارمنستان

تور ارمنستان|تور ارمنستان

دریاچه های تفلیس

تفلیس شهری است که آب فراوانی دارد. رود کورا از مرکز شهر می گذرد, در هر نقطه از شهر اگر به میزان کمی خاک را بکنید می توانید به آب برسید.

در تفلیس دریاچه های کوچک و بزرگ زیادی وجود دارد اما 3 دریاچه بزرگتر و معروفتر هستند که عبارتند از:

دریای تفلیس:

بزرگترین دریاچه تفلیس است . وسعت آن آنقدر بزرگ است که به آن دریا هم می گویند. طول این دریاچه ۸٫۷۵ کیلومتر و عرض آن ۲٫۸۵ کیلومتر و عمقش حداکثر ۸٫۷۵ متر است ارتفاع آن از سطح دریاها به طور متوسط ۷۲۵ متر می باشد.

دریای تفلیس 20 دقیقه ای از مرکز شهر فاصله دارد و در اطراف آن کمپانی چینی و معروف هاولینگ در حال ساخت و ساز می باشد . هتل 5 ستاره , مرکز تجاری بزرگ و پروژه مسکونی آنها بسیار معروف است.

دریاچه لاک پشت:

این دریاچه در دامنه های شمالی کوه تتسمیندا قرار گرفته است ارتفاع آن از سطح دریا 686.7 متر وحداکثر عمق آن به 2.6 متر می رسد مساحت دریاچه حدود سه هکتار است. دریاچه لاک پشت ها آب خود را از رود وارازی تامین می کند.

در غرب دریاچه یکی از بزرگترین موزه های فضای باز  قرار دارد موزه بزرگ معماری قوم گرجستان است همچنین در آنجا تله کابینی هم دایر است.

برخلاف اسم دریاچه لاک پشت ها تفلیس ، هیچ لاک پشتی در این دریاچه زندگی نمی کند بلکه مردم معتقد هستند که این دریاچه از بالا شبیه لاک پشت می باشد.

دریاچه لسی:

این دریاچه جزو برترین جاذبه ها و دیدنی های شهر تفلیس می باشد وبا ۱۰ دقیقه رانندگی می توانید خود را از مرکز شهر به آنجا برسانید. در حال خاضر پروژه شهر سبز لسی در اطراف این دریاچه در دست بهره برداری می باشد.

مساحت دریاچه لیسی ۱۶ کیلومتر مربع ، حداکثر عمق آن در فصل بهار که بیشترین آب را در خود دارد ۴ متر و متوسط حجم آب دریاچه در حدود ۱٫۲ میلیون مترمکعب است.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه نظرهای غیر مرتبط حذف خواهد شد.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

*
*